Sól kuchenna utrudnia odchudzanie

Większość kobiet nie jest zadowolona ze swojego wyglądu. Lecz wśród niezadowolonych pań niewielki procent jest takich, które chciałyby przybrać na wadze, czyli po prostu przytyć. Zdecydowana większość kobiet pragnie zgubić tu i ówdzie zbędne wałeczki tłuszczu. Pragnie pozbyć się swoich fałd i fałdeczek. Wyrzucić znienawidzoną nadwagę, a może nawet już otyłość. Lecz łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić ?

Sposobów, które mogłyby pomóc osiągnąć swój zamierzony cel, albo chociaż trochę zmniejszyć swoją wagę i poczuć się lżej i sprawniej jest kilka, a nawet kilkanaście.
Do najbardziej i najszybciej przyczyniających się do zmniejszenia wagi ciała można zaliczyć ograniczenie spożycia soli kuchennej. Dlatego to jest tak ważne ?

Otóż dlatego, gdyż sól zatrzymuje wodę w organizmie. I przez to nasze ciało waży o kilka kilogramów więcej i jest spuchnięte. A szczególnie dotyczy to kończyn dolnych, gdyż toksyny zawsze spływają w dół. W efekcie czego ciążą nam nogi i nie mamy często siły, by je za sobą ciągnąć. Lecz mogą także być spuchnięte ręce, jak i twarz. A my poprzez nadmierną opuchliznę czujemy się grubsi i jednocześnie słabsi. Pozbycie się wody z organizmu odejmuje nam nawet do 6 kg. I dodaje energii, oraz sił. Jak i poprawi humor, gdy zaczniemy mieścić się np. w ulubioną spódnicę.