Motywy odchudzania

Bywa, że przybieramy na wadze szybko i nie wiadomo kiedy. Innym razem jesteśmy świadomi wciąż rosnącej wagi naszego ciała i niczego z tym nie próbujemy robić. Choć zazwyczaj do czasu.

Co wpływa na zmianę naszego stylu życia i motywuje do odchudzania ?

  • Czas na odchudzanie nadchodzi wtedy, gdy zaczynamy się czuć źle fizyczne przez swoją tuszę, bo jakiś organ naszego ciała odmawia nam posłuszeństwa. Źle się dzieje, że dopiero wtedy reagujemy, gdy rozpoczynają się problemy ze zdrowiem.
  • Innym powodem, który nas zmotywuje do natychmiastowego odchudzania może być wstrząs jaki przyszło nam przeżyć, podczas szukania nowej pracy. Gdy szef popatrzył na nas niechętnym okiem i dorzucił coś chamskiego o naszej tuszy.
  • Bywa że środowisko robi nam uwagi dotyczące nadmiernej wagi naszego ciała żartując z nas, lub nawet wyśmiewając, albo wprost prosząc o odchudzanie.
  • Bardzo silnym motywem, który przyspiesza decyzję dotyczącą odchudzania jest chęć spodobania się nowo poznanej osobie na której nam zależy, a co do której podejrzewamy, iż nasza nadwaga może jej nie pociągać.
  • W tej kwestii zdarzyć się może również tak, że obecny partner może wyrzucać nam naszą nadwagę i dawać do zrozumienia, iż oczekuje zmiany, gdyż nie widzi siebie obok nas, jeżeli pozostaniemy przy obecnych kilogramach.
  • Najlepszym wyjściem i motywem byłoby jednak to, gdybyśmy wyprzedzili uwagi i prośby innych i sami dojrzeli do zmiany swojego stylu życia i rozpoczęcia kuracji, która doprowadzi do zrzucenia zbędnych kilogramów.