Kto pojedzie rowerem elektrycznym

Co prawda rower znany jest już od wieku XVIII, bo pierwsze o nim wzmianki notowane są na rok 1790, jednak w czasach nam współczesnych jednoślad jest wykorzystywany raczej do celów rekreacyjnych typu przejażdżka za miasto, czy poprawa kondycji albo aktywny odpoczynek po pracy. Rowery elektryczne wydają się trend ten nieco przełamywać i miejmy nadzieję – nie staną się ułatwieniem wyłącznie dla frajdy i zabawy, ale też znajdą zastosowanie bardziej praktyczne…

Komu przyda się rower elektryczny?

Wynalazek ten przypadnie w szczególności do gustu osobom, które chcą nie tyle wyróżnić się na drodze rowerowej, ale tych pragnących z mniejszym wysiłkiem niż na tradycyjnym jednośladzie poruszać się po mieście omijając poranne, czy wieczorne korki i pozbyć się problemów z parkowaniem samochodu. Rowery elektryczne to dobra alternatywa dla zwykłych jednośladów i samochodów osobowych, ponieważ elektryczny silnik wspomaga pracę ludzkich nóg. Dzięki temu raczej na pewno dojedziemy do pracy wypoczęci i nie będziemy po jeździe spoceni. Dodatkowo ogniwa elektryczne wydłużają zasięg, jaki jesteśmy w stanie pokonać w ciągu jednej przejażdżki.

Jak działa rower elektryczny?

Konstrukcja roweru elektrycznego nie różni się niemalże niczym od tradycyjnego jednośladu. Dołożono tu jednak baterię, silnik elektryczny i (zwykle) komputer sterujący pracą ogniwa i napędu z możliwością odpowiedniego ich dostrojenia. Konstrukcje rowerów elektrycznych również odpowiadają tradycyjnym i do wyboru mamy tu rowery górskie, damki, rowery typu holenderskiego i inne. Do tego można dobrać właściwy dla siebie rozmiar kół i ramy.