Jedz dla zdrowia ciała i ducha

Wszyscy pragniemy posiadać idealną wagę. Lecz nie zawsze nasze marzenia idą w parze ze stanem faktycznym. Składa się na to wiele powodów. I dlatego musimy wiele zmienić, jeżeli chcemy osiągnąć zamierzony cel. Trzeba zapracować na bycie zdrowym, sprawnym, jak również zgrabnym i atrakcyjnym.

Nie zawsze jednak udaje się mimo starań posiąść idealną wagę. Wpływa na to wiele czynników. Czasem są to czynniki zdrowotne, lecz najczęściej jest to umiłowanie jedzenia i brak silnej woli, by odmówić sobie kulinarnych przyjemności.

W przypadku nadwagi, a w związku z tym poczucia dyskomfortu zazwyczaj szukamy tak zwanej cud diety, albo urządzamy sobie głodówkę. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie idealne nie jest.
Nie zrzucimy na trwałe nadwagi przy pomocy drastycznych metod odchudzania. Nie pozbędziemy się nadwagi również poprzez głodówkę. A ponadto obie formy odchudzania są niezdrowe dla organizmu człowieka. Co prawda, że krótka głodówka oczyszcza organizm, lecz nie może stanowić długotrwałej diety, jako metody na odchudzanie.