Dlaczego moje soczewki kolorowe „zerówki” podrożały?

Soczewki kosmetyczne to jeden z rodzajów szkieł kontaktowych, występujących zarówno z korekcją jak i bez niej, tzw. „zerówki”. Zaraz po sferycznych, torycznych i progresywnych – kolorowe soczewki są jednymi z najpopularniejszych wśród użytkowników tej metody korekcji wzroku w Polsce i na świecie.

Soczewki kolorowe to świetna alternatywa dla soczewek sferycznych, jeśli chcemy podkreślić nasz kolor oczu lub całkowicie go zmienić. Ten rodzaj soczewek wybierany jest również, gdy planujemy naszą stylizację na imprezy okolicznościowe takie jak Halloween czy karnawał. Podobnie jak inne soczewki, również kolorowe występują w wersji z korekcją jak i bez niej.

O co chodzi z tym VAT-em?

Do niedawna, wszystkie soczewki kontaktowe były uznawane w Polsce za wyrób medyczny, dzięki czemu były objęte niższym VAT-em (8%). Na początku 2018 roku wprowadzono jednak zmiany, wedle których tylko soczewki kontaktowe przeznaczone do korekcji wzroku mogły pozostać objęte tą samą stawką VAT. Pozostałe – a więc soczewki kolorowe z mocą: 0,00 dioptrii – zostały objęte stawką VAT podstawową (23%).

To powoduje, że jeśli regularnie kupujesz soczewki kolorowe „zerówki”, z pewnością zauważyłeś zmianę ceny takich soczewek, są one droższe niż ich odpowiedniki z mocą ujemną czy dodatnią, które oprócz tego, że zmieniają kolor oczu, również korygują wzrok. Wszystko przez podwyższony VAT.

Jakie marki soczewki mają tzw. „zerówki”

Nosisz właśnie soczewki kontaktowe kolorowe bez mocy i chcesz wiedzieć jakie produkty oferują coś dla Ciebie?

W przypadku, gdy interesuje Cię tylko niewielka zmiana koloru oczu, wybierz soczewki FreshLook ColorBlends® oraz FreshLook Dimensions®. Będą Tobie odpowiadać, jeśli nie lubisz wielkich zmian, lub próbujesz soczewek kolorowych po raz pierwszy.

Gdy wolisz mocniejszą i bardziej zauważalną zmianę swojego spojrzenia – pomyśl nad soczewkami Air Optix® Colors, FreshLook® One Day, FreshLook® Colors. Twoje oczy zachowają naturalny wygląd, jednak kolor zostanie zauważalnie zmieniony lub pogłębiony.

Dla najbardziej odważnych lub poszukujących czegoś na Halloween – stworzono soczewki Crazy Lens i Crazy Lens UV. Wśród nich znajdziesz odważne zwierzęce, wampiryczne czy demoniczne wręcz wzory. Są również takie, które świecą w ultrafiolecie.

Crazy Lens występują tylko w wersji bez korekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *