Co musisz wiedzieć o implantach zębowych?

Implanty zębowe stanowią wypełnienie ubytków, które powstały w naturalnym uzębieniu danego pacjenta. Prawidłowy model implantu powinien spełniać kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim nie powinien wyróżniać się na tle pozostałych zębów, dotyczy to zwłaszcza koloru. Śnieżnobiały implant na pewno zwróci uwagę na tle nieco pożółkłych zębów palacza. Ponadto powinna go cechować trwałość. Takie warunki z pewnością wypełni profesjonalny stomatolog, do którego zwracamy się z prośbą o wykonanie implantu. Dlatego kluczową sprawą jest wybór właściwego dentysty. Miasto może tu odgrywać pewne znaczenie: Kraków, Warszawa, a może Poznań?

Czym jest implant zębowy?

Implant zębowy stanowi sztuczny korzeń, którego bazowym materiałem jest tytan. Jego powierzchnia zajmuje tyle samo miejsca, co naturalny korzeń. Korzeń stanowi podłoże dla zakładanego implantu, czyli popularnej korony. Nie jest powiedziane, że liczba implantów odpowiada liczbie korzeni. W szczególnych przypadkach możliwe jest zbudowanie całej protezy przy użyciu wyłącznie dwóch implantów.

 Czym jest korona?

Korona to po prostu sztuczny ząb, który zakładany jest na implancie. W ten sposób wypełnia miejsce brakującego zęba lub gdy nie ma takiej potrzeby, wypełnia po prostu brakujące elementy. Równie popularne zastosowanie polega na zakładanie korony na istniejący ząb, by uchronić go przed zniszczeniem, złamaniem lub przed wykonaniem innych zabiegów dentystycznych. Gabinety stomatologiczne dysponują kilkoma rodzajami koron, które różnią się materiałem wykonania.

Źródło informacji: http://www.dentalimplantspoland.international/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *